Blog

Head Map Sistemleri

head-map-sistemi

Müşterilerinizin mağaza içindeki deneyimlerini şekillendirmek için mağaza içinde nasıl hareket ettiklerini anlayın.

Heatmap analizi müşterilerinizin mağazanıza girdiği andan itibaren çıktığı ana kadar hangi yolu izledikleri, hangi ürünlere ilgi gösterdikleri ve satın alma motivasyonlarının sebebini anlamanızı sağlar. Bu veriler müşterilerinizin satın alma sürecini ciroyu artıracak şekilde geliştirmenizi sağlar. Kısaca Heatmap analizi ziyaretçileri müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Heatmap Faydaları
Gerçek Zamanlı Müşteri Takibi
Ziyaretçilerinizin mağaza içinde nasıl bir yol izlediklerini takip edin. Bu sayede hangi alanlarda vakit geçirdiklerini ve satın aldıklarını öğrenin.
Mağaza Tasarımınızı Düzenlenleyin
Müşterilerinizin mağaza içerisinde en çok hangi alanlarda bulunduklarını görebilirsiniz ve böylece ürün yerleştirme, ışıklandırma ,tasarım ve raf düzenlemesi ile ilgili kararları veriye dayanarak alın.
Ürünlerinizin Satış Performansını Ölçün
Müşterilerinizin mağazanızın içerisinde en çok hangi alanlarda vakit geçirdiğini öğrenip, bu başarının altında yatan etkenleri farklı bölgelere ve ürünlere uygulayıp geniş ölçekli bir etkileşim yaratarak satış performansınızı artırın.
İlgi Çekmeyen Ürünlerinizi Listeden Çıkartın
Mağazalarınızda en popüler alanlarda olduğu halde satılamayan ürünlerinizi envanterden çıkarıp başarısı kanıtlanmış bölgelere kar marjı yüksek ve yoğun talep alan ürünleri yerleştirerek performansınızı artırın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir